Bez punktów na inaugurację rozgrywek

IMG-20190824-WA0020W dzisiejszym derbowym meczu pierwszej kolejki ligi wojewódzkiej Juniora Młodszego ulegamy Stilonowi Gorzów.

W pierwszych minutach meczu ciekawie było pod obiema bramkami.  Pierwsi na prowadzenie wyszli Warciarze za sprawą celnego strzału z dystansu Marcela Kasprzaka. Gospodarze odpowiedzieli kilka minut bo indywidualnym błędzie naszego zawodnika. Do przerwy to jednak nasz zespół prowadził. Ponownie z dystansu strzela Kasprzak, a po interwencji bramkarza piłkę do siatki pakuje Maciej Borkowski. Kolejne minuty to przewaga Stilonu, jednak groźny kontratak mógł przynieść kolejną bramkę dla Warty.

Po przerwie mieliśmy znakomitą sytuację do podwyższenia rezultatu jednak strzał Szymona Zdzichowskiego trafił w bramkarza. Niestety sprawdziło się piłkarskie powiedzenie, że „niewykorzystane sytuacje się mszczą”, czego efektem były kolejne dwie bramki Stilonu. Po bardzo trudnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dominika Muraszowa błąd popełnia bramkarz gospodarzy wrzucając piłkę do własnej bramki. 3-3! Niestety w końcówce meczu to gospodarze byli skuteczniejsi przechylając szalę zwycięstwa na własną stronę.

Bogatsi o kolejne doświadczenie za tydzień przystąpimy do następnego meczu ligowego. Tym razem 31 sierpnia o godz. 14.00 na stadionie przy ul. Krasińskiego podejmiemy zespół Budowlanych Lubsko.

Stilon Gorzów – Warta Gorzów 5:3 (1:2)