Bolesna strata punktów w Nowej Soli

oie_ZJPyMjHoyhTJJuniorzy Młodsi nie mają chwili odpoczynku ponieważ w minioną sobotę rywalizowali o ligowe punkty w Nowej Soli z miejscową Arką.

Osłabiony kontuzjami zespół gorzowskiej Warty pojechał do Nowej Soli w nieco okrojonym składzie. Warto również zaznaczyć, że gospodarze również borykali się z różnymi problemami od początku sezonu. Początek spotkania należał do drużyny z Nowej Soli, która mądrze się broniła i wyprowadzała groźne kontrataki. Po jednym z nich w 15 minucie objęli prowadzenie. Po 30 minutach gry gospodarze prowadzili już 2:0 po nieudolnym wyrzucie piłki z autu na własnej połowie w wykonaniu defensorów Warty. Ta bramka podziałała motywująco i cztery minuty później przytomnością w polu karnym wykazał się Mikołaj Tondel zdobywając bramkę kontaktową. Napór Warciarzy do zdobycia wyrównującej bramki był coraz większy, co zaowocowało w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Z rzutu karnego wyrównał Marcel Urbanek.

Po kwadransie przerwy wydawało się, że dobrze zmotywowana drużyna z Gorzowa będzie w stanie przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę. Rzeczywistość okazała się odmienna i to gospodarze jeszcze dwukrotnie wykorzystali nieporadność w szykach obronnych Warty i wygrali spotkanie 4:2 zdobywając pierwsze punkty w tym sezonie.

Z Nowej Soli wracamy na tarczy, ale nie składamy broni i jeszcze silniejsi wrócimy na boisko podczas kolejnego ligowego spotkania.

Arka Nowa Sól – Warta Gorzów 4:2 (2:2)