Cenne zwycięstwo Juniorów Młodszych w Żaganiu

20160515_104252W minioną sobotę Juniorzy Młodsi wyruszyli do Żagania, gdzie o ligowe punkty walczyli z miejscowym zespołem Czarnych.

Spotkanie lepiej zaczęli przyjezdni, którzy od pierwszych minut narzucili swoje warunki. Efektem poprawnej gry było objęcie prowadzenia w 11′. Przytomnością w polu karnym wykazał się Patryk Griganiec, który posłał piłkę obok bezradnego bramkarz gospodarzy. Kolejne minuty były już bardziej wyrównane, jednak do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie mecz obfitował w sytuacje podbramkowe. Po upływie kwadransa Mateusz Chojak obejrzał czerwoną kartkę za przerwanie realnej szansy na zdobycie bramki dla gospodarzy. Od tego momentu, Czarni zaczęli stwarzać sobie sytuacje podbramkowe. Jedna z nich doprowadziła do wyrównania. Gorzowianie, odpowiednio zareagowali na stratę bramki i mimo przewagi liczebnej gospodarzy zdołali zdobyć dwie bramki. Miejscowi wykorzystali niezorganizowanie w szeregach defensywnych i w ostatniej minucie ustalili wynik spotkania na 3:2.

Czarni Żagań – Warta Gorzów 2:3 (0:1)