Cenne zwycięstwo z Sulęcinem

20160522_102957Rewanżowe spotkanie ze Stalą Sulęcin pierwotnie zaplanowane na sobotę, odbyło się dzień później. Jak się okazało zmiana terminu nie pomogła gościom w odniesieniu sukcesu.

Gospodarze przygotowani na wyrównany mecz od pierwszych minut przejęli inicjatywę. Przewaga liczebna zawodników Warty spowodowała, że Sulęcinianie skupili się głównie na obronie. Po raz pierwszy defensywę Stali udało się sforsować dopiero w 30 min. Dokładne podanie Oskara Szelkowskiego na bramkę zamienił Konrad Cichosz. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Patryk Griganiec bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego.

Bardzo wysoka temperatura powietrza, miała niebagatelny wpływ na tempo rozgrywania meczu. Niebiesko – bordowi mieli doskonałą okazję do podwyższenia prowadzenia, niestety nie udało się wykorzystać rzutu karnego. Po ponad godzinie gry dość niespodziewanie goście zdobyli bramkę kontaktową. Nastroje w szeregach Warty uspokoił kilka minut przed końcem Marek Makowski, który ustalił wynik spotkania na 3:1.

Mecz mógłby zakończyć się dużo wyższą wygraną Gorzowian lecz, niekontrolowanie pozycji spalonej kosztowało nas utratę wielu szans do podwyższenia wyniku. Musimy wyciągnąć wnioski z tego spotkania i zaczynamy przygotowania do kolejnego meczu. W najbliższą niedzielę Warta na wyjeździe będzie rywalizowała z Czarnymi Witnica. Początek o 11:00.

Warta Gorzów – Stal Sulęcin 3:1 (2:0)