Debata! Powalczmy razem o gorzowską piłkę!

23316283_1481433315306249_8163676668952519326_nPiłka nożna to sport numer jeden, nie tylko w Polsce ale na całym świecie. Polska kadra już za kilka miesięcy zagra na mistrzostwach świata w Rosji i jako szósta drużyna w rankingu FIFA należy do grona faworytów.

Polska piłka nożna w ostatnich latach bardzo mocno się rozwinęła dzięki profesjonalizacji i reorganizacji w strukturach PZPN oraz poszczególnych regionalnych związkach. Ponadto to samorządy miały ogromny wpływ na sukcesy polskiej piłki nożnej, poprzez inwestycje w infrastrukturę piłkarską i stadiony, jak i wsparcie finansowe nie tylko na szkolenie dzieci i młodzieży ale również dla piłki seniorskiej. Niestety zarówno województwo lubuskie jak i miasto Gorzów Wielkopolski odstają znacząco od innych województw i miast w Polsce, jeśli chodzi o zaangażowanie w piłkę nożną. Od lat Stilon Gorzów i Warta Gorzów, jako wiodące kluby piłkarskie naszego miasta zwracają uwagę na potrzeby stworzenia odpowiedniej infrastruktury, współpracy ze szkołami i sprawiedliwego wsparcia finansowego piłki nożnej w Gorzowie Wielkopolskim. Niestety do dnia dzisiejszego niewiele się zmieniło. W związku zaistniałą sytuacją zarządy Stilonu Gorzów oraz Warty Gorzów postanowiły wspólnie działać na rzecz piłki nożnej w Gorzowie pod inicjatywą „Przyszłość piłki nożnej w Gorzowie Wielkopolskim”. 

W związku z powyższym, zapraszamy wszystkich zainteresowanych, na debatę o przyszłości piłki nożnej w naszym mieście, która odbędzie się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta ul. Sikorskiego 107 Gorzów Wlkp. w czwartek (09 listopada) o godzinie 17.00. 
Prowadzącym debatę będzie znany gorzowski dziennikarz Pan Robert Gorbat.

Do dyskusji w naszej debacie zaproszeni zostali:

Pani Minister Elżbieta Rafalska, Prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki, Pan Wice-Prezydent Radosław Sujak, Pan Poseł Tomasz Kucharski, Pan Poseł Jarosław Porwich, Pani Radna Marta Bejnar-Bejnarowicz, Pan Radny Jerzy Synowiec, Pan Radny Sebastian Pieńkowski, Pan Radny Marcin Kurczyna, Pan Radny Robert Surowiec, Pan Radny Jerzy Sobolewski, Pani Radna Grażyna Wojciechowska, Pan Zdzisław Czyrka (GOZPN), Pan Robert Skowron LZPN, Pan Norbert Sawicki (Stilon Gorzów), Pan Zbigniew Pakuła (Warta Gorzów).

Agenda debaty:

Przywitanie 17.00-17.05 I. Blok tematyczny: Wsparcie Finansowe piłki nożnej w Gorzowie – mity vs. fakty
17.05-17.25 Finansowanie piłki nożnej w Gorzowie/ Finansowanie piłki nożnej w innych miastach
– Jacek Ziemecki, Dyrektor Generalny, Stilon Gorzów
– Mirosław Domański, Manager Klubu, Warta Gorzów
17.25-17.50 Panel Dyskusyjny

II. Blok tematyczny: Infrastruktura piłkarska i współpraca ze szkołami
17.50-18.00 – Współpraca ze szkołami
– Adam Gołubowski, Dyrektor Sportowy Stilon Gorzów
– Paweł Wójcik, Trener koordynator Warta Gorzów
18.00-18.10 – Infrastruktura piłkarska w Gorzowie – Stadion i baza treningowa Warty Gorzów, Mirosław Domański, Manager Klubu
18.10-18.20– Infrastruktura piłkarska w Gorzowie – Stadion i baza treningowa Stilonu Gorzów, Jacek Ziemecki, Dyrektor Generalny
18.20-19.00 Panel dyskusyjny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*