E3: Inauguracja rozgrywek ligowych

IMG_20190907_182212 W miniony weekend rozgrywki ligowe rozpoczął zespół Orlików E3. Pierwszym rywalem na drodze młodych Warciarzy były koleżanki z KKP Warta Gorzów. Tak więc pierwsze derby za nami… !

W sobotę (tj. 07.09.2019r.) o godzinie 17:00 zespół Orlików Starszych podejmował na własnym boisku zespół orliczek KKP Warta Gorzów Wielkopolski. Warto zauważyć, że dla naszych młodych zawodników to pierwsza okazja do rozegrania meczu w pełnym wymiarze 60 minut – gdyż w poprzednim sezonie brali udział w rozgrywkach turniejowych „bez presji wyniku”

Zawodnicy spotkanie rozpoczęli wyjątkowo sennie i bez przekonania. Brak koncentracji na starcie spotkanie skutkował stratą pierwszej bramki. Taki cios jednak zmotywował naszych zawodników do pracy i w drugiej kwarcie  z pełną świadomością wyprowadzali skuteczne ataki na bramkę rywala co przyniosło szybką bramkę na wyrównanie.

Bardzo dobra gra w wykonaniu całego zespołu pozwoliła utrzymywać się przy piłce przez większość spotkania. Coraz większa świadomość zawodników i dużo udanych pojedynków 1×1 pozwoliło wyjść na prowadzenie 3:1. Niestety po raz kolejny nieliczne indywidualne błędy i brak pewności w podejmowaniu decyzji naszych zawodników wpłynęły na wynik końcowy spotkania. Po wspaniałej walce w ostatniej kwarcie tracimy bramkę na 4:5 i niestety pomimo ogromnego natarcia w ostatnich sekundach nie udaje się zdobyć bramki.

Tym razem kończymy spotkanie bez punktów… Dziękujemy koleżankom z KKP Warta Gorzów za emocjonujące spotkanie i walkę do ostatniego gwizdka. Już za tydzień kolejne spotkanie, a tymczasem wiemy co trzeba poprawić. Wracamy do treningu!

AP Warta Gorzów  –  KKP Warta Gorzów  ( 4 : 5 )