Gorzka lekcja gry

ukp-zielona-goraT1-320x320W miniona niedzielę Trampkarz I w ramach Ligi Wojewódzkiej wybrał się do Zielonej Góry gdzie rozegrał spotkanie z tamtejszym UKP.

Zawodnicy Warty na mecz jechali w składzie , w którym znacznie przeważa rocznik 2002. Nastawieni byliśmy na walkę , warunki pogodowe nas nie rozpieszczały 30 stopni i ani skrawka cieniu na płycie boiska. Pierwsza połowa to walka i sytuacje z obu stron . Nasza obrona choć w eksperymentalnym ustawieniu była szczelna i konsekwentna . Niestety w ostatniej minucie po rzucie rożnym dla naszego zespołu gospodarze wyprowadzają szybką kontrę , a właściwie jeden zawodnik UKP przedarł się przez całe boisko , zatrzymał go dopiero nasz stoper lecz nieprzepisowo. Karny 1:0 i z takim wynikiem schodzimy na przerwę.

Po przerwie nasi zawodnicy dalej grali konsekwentnie w obronie i starali się utrzymywać jak najdłużej przy piłce . Niestety czas nie działał na naszą korzyść i młodzi Warciarze przesunęli się nieco wyżej z chęcią odrobienia strat. Nasz przeciwnik bezwzględnie to wykorzystywał i wyprowadzał groźne kontry . Większość z nich skończyła się bramkami. Nasz zespół ambitnie walczył do końca , czego efektem była bramka Michała Chojaka z rzutu karnego wywalczonego przez dobrze znanego „Ząbka” czyli Bartka Wawrzyniaka. Gorzka lekcja gry dla naszego zespołu nie pierwsza i nie ostatnia na drodze do profesjonalnej piłki.

Kilka słów po meczu udzielił środkowy pomocnik Warty Wiktor Wiśniewski: ” W pierwszej połowie był wyrównany mecz , dużo walki i zaangażowania. Był też pomysł na grę. W ostatnich minutach pierwszej połowy popełniliśmy głupi błąd , który spowodował rzut karny dla gospodarzy. Na drugą połowę wyszliśmy z dużą wiarą w umiejętności i odrobienie wyniku , później padały bramki stracone przez błędy indywidualne, ale nie zabrakło nam walki do samego końca i strzeliliśmy bramkę honorową. W każdym meczu dajemy z siebie wszystko i w następnym nie będzie inaczej , postaramy się o zdobycz punktową”

Już dziś zapraszamy na ostatnią kolejkę ligi wojewódzkiej w sobotę 11 Czerwca o godzinie 11:00 podejmujemy u siebie lokalnego rywala drużynę Stilonu Gorzów .

UKP Zielona Góra – Warta Gorzów (1:0) 5:1