Gramy w Funinio CUP na zaproszenie Zagłębia Lubin!

123

Wczoraj zespół naszych Żaków wystąpił na kolejnym świetnym turnieju zorganizowanym przez jedną z najlepszych Akademii w Polsce – Zagłębie Lubin. Rywalizacja wyglądała zupełnie inaczej niż zawsze. 

Formuła rozgrywania meczów została zaczerpnięta z książki Funinio, której autorem jest Horst Wein. Na boisku rywalizowało ze sobą po czterech zawodników z każdego zespołu(bez bramkarzy), musieli oni bronić dwóch bramek oraz dwie atakować. Zdobycie gola możliwe było tylko z wyznaczonej strefy strzału. Wszystko to bardzo wpłynęło na jakoś całych rozgrywek. Nie było jedynie wykopywania piłki najdalej od swojej bramki, strzelania z każdej pozycji do czego przyzwyczaiły nas rywalizacje w większości turniejów, gdzie często niesprawiedliwie przegrywamy z zespołami tak grającymi. 

Oczywiście nie były prowadzone żadne tabele, klasyfikacje, nikogo nie interesował wynik meczu. Na pierwszym miejscu znajdowała się nauka gry w piłkę nożną przez zabawę!

Po turnieju uczestniczyliśmy w „Dniu z Zagłębiem”. Zawodnicy naszej Akademii mogli sprawdzić się różnych konkurencjach oraz zabawach, które przygotowała dla nich Akademia Klasy Ekstra. Największą atrakcją tego dnia była możliwość rozmowy, pozowania do zdjęć czy otrzymania autografów od zawodników trzeciej drużyny Polskiej Ekstraklasy – KGHM Zagłębie Lubin!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*