Gramy z najlepszymi w Polsce! Warta na Arka Gdynia Summer CUP!

DSC03195

Ostatni weekend dostarczył nam wrażeń o których będziemy wszyscy pamiętać przez długie lata. Zespół żaków (rocznik 2007) oraz skrzatów (rocznik 2009) wystąpił na jednym z największych turniejów w Polsce dla młodzieży – Arka Gdynia Summer CUP! 

Samo zaproszenie na turniej było sporym zaskoczeniem. Możliwość rywalizacji z najlepszymi w Polsce, ustawienie Warty Gorzów w jednym rzędzie z takimi firmami jak Legia Warszawa, Górnik Zabrze czy WKS Śląsk Wrocław jest wielkim wyróżnieniem dla naszej Akademii! Niestety dla wielu klubów jest to cel nie do osiągnięcia, co cieszy podwójnie.

Sam turniej można opisać krótko – nasi najmłodsi zawodnicy nie przynieśli wstydu! Obie ekipy sprostały trudnemu zadaniu jakim było dostosowanie się do bardzo wysokiego poziomu turnieju.

Skrzaty świetnie zaprezentowały się w fazie grupowej i tylko niuanse zdecydowały o braku awansu do grupy mistrzowskiej, gdzie grano o miejsca I – VIII. Krótko mówiąc zdecydowała o tym jedna bramka strzelona mniej (bilans punktowy był identyczny) od gospodarza turnieju – Arki Gdyni. W fazie pucharowej powtórzyła się wcześniejsza historia, brak szczęścia miał spory wpływ na nasze dwie porażki w konkursach jedenastek. Cały turniej zakończyliśmy na 12 lokacie, zwycięzcą całych rozgrywek okazała się niespodziewanie Arkonia Szczecin, która wygrała w finale z Legią Warszawa 2:1.

Równego kroku młodszym kolegom dotrzymały Żaki, które wzorowo zaprezentowały się w fazie grupowej. Dwa zwycięstwa, w tym z Arką Gdynia oraz dwie porażki zapewniły nam awans do grupy mistrzowskiej. Samo to było już dla nas wielkim sukcesem, ponieważ początkowo nikt nie dawał nam najmniejszych szans. W fazie pucharowej niestety naszym zawodnikom zabrakło sił (Warciarze tego dnia rozegrali aż osiem spotkań trwających 18 minut). W ostatecznym rozrachunku zakończyliśmy turniej na 16 pozycji. Trzeba jednak zauważyć, że rywalizowało ponad 30 zespołów z najwyższej półki! Triumfatorem został Górnik Zabrze, z którym dzielnie walczyliśmy w grupie i dopiero w końcówce spotkania przeciwnik przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ten mecz pokazał nam wszystkim, że Warta Gorzów może rywalizować z najlepszymi w kraju!

Świetna postawa poskutkowała zaproszeniem naszych ekip na kolejną edycję turnieju, która odbędzie się już za rok. A nie wszystkie zespoły biorące udział w tegorocznej odsłonie AG Summer CUP otrzymały taką możliwość. 

Oprócz samego turnieju uczestniczyliśmy w przemarszu wszystkich zespołów przez centrum miasta, zwiedzaniu okrętów oraz największej atrakcji – oglądaliśmy mecz Polaków ze Szwajcarią na specjalnie przygotowanej strefie kibice dla uczestników Arka Gdynia Summer CUP, która znajdowała się na stadionie Miejskim w Gdyni!

Wielkie podziękowania dla rodziców, którzy licznie przybyli do Gdyni i cały czas nas wspierali w jakże trudnych rozgrywkach! 

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*