III LIGA KOBIET: CIĘŻKA PRZEPRAWA NA INAUGURACJĘ RUNDY WIOSENNEJ

31.03.19 MUKS PS Kostrzyn - KKP WARTAWarciarki w niedziele ( 31.03.) wybrały się na mecz wyjazdowy do Kostrzyna, gdzie rywalizowały z dotychczasowym liderem  III ligi Kobiet.

Bardzo udany początek meczu dla lidera, szybko zdobyta bramka bo już w 12 min. meczu stawiała nasz zespół w opałach. Szybki prysznic dla dziewczyn wpłynął bardzo dobrze. Wyrównujemy chwile później po stałym fragmencie gry. Zespół otrząsnął się i pokazał po co przyjechał do Kostrzyna. Kolejne dwie bramki zdobywają Warciarki. Na przerwę zespoły zeszły przy wyniki 1-3 dla Gości.

Druga połowa meczu szybko się otworzyła bo już w 2 min Gospodarze zdobywają bramkę po bardzo ładnym uderzeniu napastniczki z Kostrzyna. Zespół z Kostrzyna parę minut później wraca z dalekiej podróży i zdobywając bramkę na remis. Przełomowy moment meczu nastąpił ok. 65 min. podczas wyprowadzenia szybkiego kontrataku nasza zawodniczka  Milena Jakubowska faulowana przez bramkarkę Muksu upada w pole. Czerwona kartka i sędzia dyktuje rzut karny, który po chwili zmienia decyzje na rzut wolny z szesnastego metra.  Do piłki podeszła nasza obrończyni Alicja Kuźmińczuk, która  idealnym uderzeniem rzut wolny zamienia na bramkę. Warciarki po błędzie defensywy Muksu wykorzystały sytuacje ustalając wynik 3-5 dla Warty. Dziewczyny pokazały charakter w tym meczu dwa razy wracając do gry i walki o 3 pkt.

MUKS Przyjaciół Sportu  Kostrzyn nad Odrą 3-5 KKP Warta Gorzów

( 1xFliszkiewicz, 2x Jakubowska,1x Kuźmińczuk, 1x Czerniak)

SKŁAD KKP WARTA GORZÓW: Wysocka, © Soczawa, Zielonka, Kuźmińczuk, Szczęch, Karaczyn, Matkowska, Przeniosło, Jakubowska, Kalińska, Fliszkiewicz