III LIGA KOBIET: DERBY DLA ZAWODNICZEK TKKF

19.05.19 KKP WARTA - tkkf stilonW dniu 19 Maja 2019 roku zawodniczki KKP Warta podejmowały na własnym boisku rywala zza miedzy czyli TKKF Stilon Gorzów Wlkp. Spotkanie dostarczyło wielu emocji, lecz to zawodniczki przyjezdne poradziły sobie z nimi lepiej.

Od początku spotkania w naszych szeregach widać było sporo nerwowości co skutkowało barkiem zdecydowania podczas interwencji oraz błędami technicznymi. Spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami oraz dostarczają sporą dawkę adrenaliny. Goście lepiej wchodzą w ten mecz i pierwsza połowa przebiega pod ich dyktando. Na składne akcje zawodniczek Stilonu odpowiadamy groźnymi kontrami. Po jednej z nich byliśmy bardzo blisko wyjścia na prowadzenia za sprawa Mileny Jakubowskiej, jednak futbolówka mija słupek nie po tej stronie. TKKF odpowiada silnym uderzeniem z dystansu, po którym obejmują prowadzenie. Do przerwy 0:1.

Po przerwie nasze zawodniczki wychodzą zdeterminowane oraz podchodzą bliżej przeciwników. Niestety uskrzydlone zawodniczki Stilonu w dalszym ciągu prowadza grę. Podczas drugiej odsłony jesteśmy świadkami kilku brutalnych zagrań zarówno z jednej jak i drugiej strony co pokazuje jak jedna i druga strona była zdeterminowana. Goście podwyższają wynik spotkania po składnej akcji i wykorzystaniu sytuacji sam na sam z bramkarzem 0:2. Odpowiadamy przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego Alicji Kuźmińczuk w końcówce spotkania. Jednak czasu nie starczyło na odrobienie strat gdyż sędzią spotkanie niedługo po tym kończy spotkanie. Wynik końcowy 1:2.

Gratulujemy zespołowi TKKF Stilon Gorzów, a my wyciągamy wnioski i szykujemy się do kolejnego spotkania.

KKP Warta Gorzów Wlkp. – TKKF Stilon II Gorzów Wlkp. (0:1) 1:2 (79′ A. Kuźmińczuk)