III LIGA KOBIET: WYMĘCZONE ZWYCIĘSTWO Z ZIELONOGÓRZANKAMI

SKF_1472W minioną niedzielę zawodniczki KKP Warta Gorzów podejmowały na własnym boisku rówieśniczki z Zielonej Góry. Mecz okazał się bardzo trudny pod względem fizycznym.

Mimo sporej różnicy punktowej w tabeli mecz był bardzo wyrównany, a nawet z przewagą zespołu przyjezdnego. Spotkanie stało na dość niskim poziomie pod względem piłkarskim, dominowały pojedynki fizyczne. Mimo wyrównanego pojedynku to Warcianki w 35 min spotkania wyprowadzają skuteczna kontrę po stałym fragmencie dla zespołu MUKS 11 i za sprawą Mileny Jakubowskiej wychodzimy na jednobramkowe prowadzenie. Do przerwy 1:0.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, gra toczyła sie głównie w strefie środkowej. W tej sytuacji ponownie większa koncentrację zachowały zawodniczki KKP Warta . Prawym skrzydłem w 52 min akcję rozpoczęła Milena Jakubowska, która dośrodkowała futbolówkę w pole karne przeciwniczek. Tam największa przytomnością wykazała się Weronika Smuszkiewicz i zamknęła akcję podwyższając prowadzenie 2:0. Goście odpowiedzieli jednym trafieniem z rzutu wolnego. Wynik spotkania nie uległ już zmianie,

Gorzowianki dopisują kolejne 3 pkt. i obejmujemy prowadzenie w III Lidze kobiet, mając jeszcze jedno spotkanie zaległe.

KKP WARTA GORZÓW – MUKS 11 ZIELONA GÓRA (35′ M. Jakubowska, 52′ W. Smuszkiewicz)