Junior B- brutalny koniec snu o CLJ U17

65139863_2522628917800647_7760306507102552064_nDwudziestego szóstego czerwca w afrykańskim upale zawodnicy juniora młodszego, rozegrali rewanżowy mecz o awans do CLJ U17 z Pomologia w Prószkowie.

Po porażce w pierwszym meczu 1-2, zespół Warty musiał wznieść się na wyżyny i pokonać gospodarzy, strzelając więcej niż dwie bramki lub wynikiem dwa do zera.

Mecz rozpoczęliśmy od solidnej gry w defensywie, przeciwnik przeważał nie stwarzał jednak zagrożenia pod Naszą bramka. Wystarczył jedne błąd w obronie i od 10 minuty przegrywaliśmy. Zespół Warty z mozołem konstruował akcje ofensywne, w dalszej części meczu na bramkę miejscowych strzelali Bartosz Nowacki, Mikołaj Barański, Paweł Kozłowski jednak na posterunku był bramkarz miejscowych. Bramka padła po fantastycznym uderzeniu z dystansu Eryka Sulimenki. W tym fragmencie spotkania warciarze przeważali i dążyli do zdobycia kolejnych bramek. Błąd w końcówce, spowodował że do przerwy przegrywamy jeden do dwóch.

Druga połowa zaczyna się od huraganowych ataków Pomologii, która chciała jak najszybciej rozstrzygnąć losy awansu. Bardzo dobrze w bramce Warty spisywał się Adrian Łodziato. W 15 minucie drugiej połowy sędzia dyktuje rzut karny dla Warty za faul na Jakubie Pryputniewiczu. Wykonawca jedenastki Nowacki nie trafia w siwiało bramki. To Nas nie załamuje dalej dążymy do zdobycia bramki. Kilka minut później Sulimenko strzela bramkę na 2-2, jednak sędzia cofa akcje i przyznaje warciarzą rzut karny za zagranie ręką obrońcy gospodarzy. Pewnym wykonawcą był Sulimenko. W końcówce gospodarze grają w 10 po drugiej żółtej kartce, jednak to oni przetrzymali napór Nasz napór i po jednym z kontrataków strzelają trzecią bramkę, która w ostateczności dała Pomologi awans do CLJ U17 na sezon jesień 2019.

Był to piękny sen Naszej drużyny, która nie była faworytem rozgrywek ligowych w województwie, dzięki olbrzymiej pracy  i zaangażowaniu okazała się najlepsza w województwie. Sen został brutalnie przerwany w meczach barażowych w których nie byliśmy drużyna słabszą. Teraz nadszedł czas lizania ran, wyciągania wniosków, kompletowania drużyny na następny sezon i od lipca ruszamy do kolejnej batalii o upragnioną CLJ.

Pomologia Prószków – Warta Gorzów 3-2 (2-1) bramki: Sulimenko-2

Łodziato- Jędrkowiak, Barański, Kozłowski, Talar – Zdzichowski (Pawlak), Pryputniewicz (Wawrzyniak), Bujak (Borkowski), Nowacki, Ratyński (Reszka)- Sulimenko. Byli z nami Sztuba, Olszta, Szulc.