Junior B – Mistrzem województwa

62652525_421290878720845_8534313940883079168_nDrużyn juniora młodszych – mistrzem województwa lubuskiego.

W ostatniej kolejce zespół Warty potrzebował zwycięstwa aby utrzymać pozycję lidera i zwyciężyć w lidze wojewódzkiej. Mecz z Spartakusem Zielona Góra rozpoczął się bardzo dobrze, już w 20 sekundzie Bartosz Nowacki strzelił bramkę. Zawodnicy gospodarzy nie zwalniali tempa i do przerwy jeszcze sześciokrotnie pokonali bramkarza gości – trzykrotnie Nowacki, trzykrotnie Eryk Sulimenko oraz Szymon Ratyński.

Po przerwie warciarze mimo pięciu zmian w składzie dołożyli jeszcze cztery bramki, dwie Maciej Borkowski i po jednej Adrian Bujak i Mateusz Sztuba. Mecz zakończył się zwycięstwem miejscowych 11-0.

Zwycięstwo to przypieczętowało zwycięstwo w lidze wojewódzkiej. Drużyna w czternastu kolejkach, dwanaście razy wygrała, jeden raz zremisowała i doznała jednej porażki. Wygrała rywalizację w dwumeczu z Stilonem Gorzów (2-1 i 2-2) co pozwoliło ostatecznie zająć  pierwszą pozycję w lidze.

Warta Gorzów jako zwycięzca lubuskiej ligi wojewódzkiej zmierzy się w barażu o prawo gry w Centralnej Lidze Juniorów z zwycięzcą opolskiej ligi wojewódzkiej Pomologią Pruszków. Mecze odbędą się 22 czerwca o 17.00 w Gorzowie Wlkp. i 26 czerwca o 17.00 w Pruszkowie.

Warta Gorzów – Spartakus Zielona Góra 11-0 (7-0) bramki: Nowacki-3, Sulimenko -3, Borkowski-2, Ratyński, Bujak, Sztuba.

Warta Gorzów: Łodziato – Jędrkowiak, Kozłowski (Sztuba), Barański, Talar – Bujak, Pryputniewicz (Szulc), Bujak, Zdzichowski, Ratyński (Pawlak), Nowacki (Reszka), Sulimenko (Borkowski).