Junior B – ping pong w meczu z Maksymilianem

IMG_20180905_183044W środę 12 września odbyła się 6 kolejka ligi wojewódzkiej Juniora B w której, w meczu derbowym Warta Gorzów podejmowała PUKS Maksymilian Gorzów.

Początek meczu należał do warciarzy, którzy przycisnęli w pierwszych minutach. Z każda kolejną minutą rosła przewaga PUKS-u którego zwodnicy strzelili w kolejnym meczu z Wartą bramkę z rzutu wolnego z dalszej odległości. Drużyna Warty po straconym golu  odpowiedziała bramką Macka Borkowskiego po rzucie rożnym. Kolejna indywidualna akcja Maćka dała Warcie rzut karny, który wykorzystał sam poszkodowany.

Druga połowa rozpoczęła się od naporu gości, którzy dążyli do wyrównania i udało im się to po wzorowo wykonanym rzucie wolnym, przy którym zawodnicy Warty stali jak zahipnotyzowani. Zespół gospodarzy szybko odpowiedział indywidualną akcją Eryka Sulimenki, którą wykończył Szymon Zdzichowski. Do końca spotkania naciskał zespół Maksymiliana, a gospodarze odpowiadali kontratakami. Napór gości przyniósł skutek na dwie minuty przed końcem. Mecz zakończył się wynikiem 3-3.

W całym spotkaniu nie brakowało ambicji, zaangażowania i walki, brakowało jednak tego co najważniejsze w piłce czyli gry w piłkę. Mecz wyglądał jak spotkanie ping ponga, a zawodnicy bawili się w grę piłka parzy.  Jakby gra w piłkę polegała na tym kto szybciej, mocniej i dalej kopnie.

Kolejny mecz Warta rozegra w sobotę w Zielonej Górze z Falubazem

Warta Gorzów – PUKS Maksymilian Gorzów 3-3 (2-1) bramki: Borkowski-2, Zdzichowski.

Warta Gorzów: Łodziato – Pokonieczny, Barański, Pryputniewiecz, Stondzik (75. Kaczmarek) – Jedrkowiak (48. Zdzichowski), Bujak, Talar (55. Wisniewski), Smacki (60. Nowacki), Sulimenko – Borkowski (53. Reszka).