Junior B1 remis z Falubazem

IMG_20181103_110258W ostatniej kolejce ligi wojewódzkiej juniorów młodszych, zawodnicy Warty zmierzyli się z liderem Falubazem Zielona Góra.Mecz nie miał już większego znaczenia dla układu tabeli. Zespół z Zielonej Góry juz tydzień temu zapwenił sobie zwycięstwo w lidze i udział w barażach o CLJ U17, a warciarze mieli ewentualnie szansę na zajęcie drugiego miejsca przy sprzyjających wynikach w innych meczach.

Zespół Warty rozpoczął bardzo odważnie i już w trzeciej minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Konrada Samckiego wyszedł na prowadzenie. Przez następne minuty zespół z Gorzowa kontrolował przebieg wydarzeń na boisku, mądrze odcinając od podań gości i groźnie kontratakując. Błąd w środkowej strefie boiska i strata piłki doprowadziła do niespodziewanego wyrównania. W końcówce Warta miał okazję stuprocentową do wyjścia na prowadzenie lecz jej nie wykorzystała.

Druga połowa to większa przewaga w grze gości, którzy stwarzali sobie sytuacje podbramkowe lecz dobra postawa w bramce Adriana Łodziato i obrońców nie pozwoliła na stratę bramki. W końcówce zmiennicy dali impuls do gry o zwycięstwo. Hubert Kwiatek strzelił bramkę na 2-1 lecz sędzia dopatrzył się minimalnego spalonego, a szarżę Szymona Zdzichowskiego, zakończoną zdecydowanym wejściem obrońcy gości , sędzia nie uznał za faul.

Rozgrywki Warta Gorzów ukończyła na 3 trzeciej pozycji.

Warta Gorzów – Falubaz Zielona Góra 1-1 (1-1) bramka: Smacki

Warta Gorzów: Łodziato – Szulc, Pryputniewicz, Wiśniewski, Stondzik (72 Sztuba) – Reszka (73 Jarząb), Smacki, Czerwonak (70 Szyliński), Nowacki (41 Przybysz), Skrzypczak (50 Zdzichowski) – Borkowski (70.Kwiatek ) Tecław.