Juniorzy Starsi wywożą komplet punktów z Witnicy.

Foto WitnicaW weekend Warta Gorzów gościła w pobliskiej Witnicy, gdzie w ramach przedostatniej kolejki rywalizowała z miejscowymi Czarnymi.

Pozycja w tabeli gospodarzy, mogłaby sugerować, że powinien być to łatwy mecz – rzeczywistość okazała się z goła odmienna. Pierwsza połowa to lekka przewaga przyjezdnych jednak nie udało się jej udokumentować zdobyciem bramki. Przeciwnik starał się zagrozić bramce głównie za sprawą długich podań skierowanych na napastników.

Po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę, gra Warciarzy wyglądała już zdecydowanie lepiej. Cierpliwość w konstruowaniu kolejnych ataków została nagrodzona po upływie 60 minut gry. Celne podanie Marcela Urbanka otwierające drogę do bramki  wykorzystał Adrian Paradowski. Kilka minut później kibice dość licznie zgromadzeni na stadionie mogli obejrzeć jedną z ładniejszych akcji meczu. Patryk Griganiec wspólnie z Adrianem Paradowskim rozmontowali defensywe Witniczan i podwyższyli prowadzenie na 2:0. Na niespełna 10 minut przed końcem spotkania kontaktową bramkę zdobyli gospodarze, po poważnym błędzie linii obrony gorzowskiej Warty. Do końca zawodów wynik nie uległ zmianie.

Na brawa zasługuje postawa zespołu głównie w drugiej połowie, gdy mimo mocno defensywnie ustawionego zespołu z Witnicy cierpliwie wykonywali założenia taktyczne. Nie zabrakło również niewykorzystanych sytuacji, indywidualnych błędów oraz odrobiny szczęścia. W kilku sytuacjach od utraty bramki uchronił nas dobrze tego dnia dysponowany Erwin Świderski. Ostatnia ligowa kolejka odbędzie się w niedziele 5 czerwca o 14:00. Zapraszamy już dziś na to spotkanie.

Czarni Witnica – Warta Gorzów 1:2 (0:0)