KLASA PIŁKARSKA spełniła swoje marzenia i zagrała na Ekstraklasowym Stadionie!

86A0A534-9454-44D2-855B-DE55F4E02A65Przez ostatni weekend uczniowie naszej KLASY PIŁKARSKIEJ rywalizowali w jednym z największych turniejów dla dzieci w naszym kraju – Arka Gdynia Summer CUP! 

Od samego początku zmagań udało się naszym zawodnikom wejść na odpowiedni poziom i grać tak jak nas do tego przyzwyczaili w ostatnim czasie. Potrafiliśmy utrzymywać się dłużej w posiadaniu piłki, dzięki sporej kreatywności stwarzać liczne okazję bramkę i przede wszystkim prowadzic równorzędna rywalizację z swietnie przygotowanym rywalami z calego świata! To wszystko pozwoliło nam na pewne przebrnięcie fazy grupowej i dawało nadzieje na miejsce medalowe! 

Fazę finalowa rozpoczęliśmy równie dobrze wygrywając pewnie pierwsze spotkanie i awansując do ćwierćfinału. Niestety w meczu decydując o miejscu w półfinale ewidentne zabrakło nam szczęścia, ponieważ przegraliśmy dopiero w rzutach karnych z późniejszym triumfatorem całego turnieju – Bałtykiem Koszalin! Samo spotkanie bylo najlepszym w wykonaniu mlodych Warciarzy podczas całego turnieju, co tylko po raz kolejny potwierdziło jakość naszego zespołu! 

W pozostałych dwóch spotkaniach kończących cały turniej zabrakło niestety nieco sił i motywacji, przez co w ostatecznym rozrachunku zakończyliśmy turniej na świetnej 8 lokacie wśród 36 zespołów z całego świata (m.in. Japonia, Chiny, Łotwa, Rosja). Jednak nie to było dla naszych zawodników najważniejsze, ponieważ dzięki temu ze znaleźliśmy się w pierwszej ósemce turnieju mogliśmy rozegrać spotkanie decydujące o 7 lokacie na głównym STADIONIE ARKI GDYNIA. Możliwość gry na takim obiekcie, na takiej murawie z pewnością jest spełnieniem marzeń młodych Warciarzy!

Warto zaznaczyć, że każde spotkanie podczas dwudniowych zmagań prowadzone było w niesamowitym tempie, które zmuszało naszych zawodników do gry mam najwyższym poziomie. Najważniejszy jest jednak fakt, że młodzi Warciarze nie ustępowali rywalom w żadnym aspekcie gry, będąc równorzędnym zespołem, a często nawet lepszym, co w rywalizacji z tak klasowymi drużynami nie jest prostym zadaniem!

Po świetnym występie przed kilkoma miesiąca na Jaguar Cup w Gdańsku jechaliśmy do Gdynii ze sporymi nadziejami. Jednak to co się wydarzyło w mijający weekend przerosło najśmielsze oczekiwania! Młodzi Warciarze kolejny raz nie zawiedli i świetnie zaprezentowali naszą Akademii zyskując uznanie innych drużyn i zaproszenia do gry na kolejnych tego typu turniejach!

Warto zaznaczyć, że nasz zespół KLASY PIŁKARSKIEJ złożony był z zaledwie dziesieciu zawodników, z czego aż dziewieciu występuje na codzień w drużynie Orlik I. Jest to świetne potwierdzenie braku przypadkowości w ostatnich sukcesach!

Dziękujemy ARCE GDYNIA za zaproszenie na swietnie zorganizowany turniej i do zobaczenia już zimą!

Nasze rezultaty: 

Faza grupowa:
AP Warta Gorzów 
Wakatake JP (Japonia) 5:1
AP Warta Gorzów – Stolem Gniewino 5:0
AP Warta Gorzów – Jaguar Gdańsk 4:0
AP Warta Gorzów  Baltika Kaliningrad (Rosja) 0:0
AP Warta Gorzów – Grobinas S.C (Litwa) 0:1
AP Warta Gorzów – Arka Gdynia I 0:1
AP Warta Gorzów – Arka Gdynia II 2:1
AP Warta Gorzów 
– Korona Zelistrzewo 1:0

Faza pucharowa:

1/8:
AP Warta Gorzów Wisełka Bydgoszcz 2:0

1/4:
AP Warta Gorzów – Bałtyk Koszalin 0:0 (k. 3:4)

Mecze o miejsca V – VIII:
AP Warta Gorzów – Calisia 14 Kalisz 1:3
AP Warta Gorzów – AS Pomorze 0:3

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*