JUNIOR D2 – Młodzik pokonał Polonię!

71741793_1121184251605379_154916944925949952_n W ubiegłą sobotę zespół Młodzika II wybrał się do Lipek Wielkich na kolejny mecz ligowy.

Tego dnia pogoda nie oszczędzała ani zawodników ani zgromadzonych kibiców. Ulewny deszcz nie pomagał także głównym aktorom tego spotkania czyli piłkarzom. Mimo wszystko spotkania dostarczyło nam kilku fajnych składnych akcji oraz efektownych parad bramkarskich.

Nasi zawodnicy od samego początku zdecydowali przeważali konstruując swoje akcje w ataku pozycyjnym. Niestety pod samą bramką przeciwników zbyt długo zwlekaliśmy z decyzją przez co wiele naszych akcji kończyło się tuż przed polem karnym. W efekcie pierwsza połowa pomimo wyraźnej przewagi naszego zespołu skończyła się bezbramkowym remisem.

Druga część połowa wyglądało niemal identycznie jak pierwsza. Główną różnicą był fakt, że nasi zawodnicy zaczęli szybciej rozgrywać piłkę dzięki czemu zwiększyła się też liczba okazji podbramkowych. Pierwszą bramkę dla naszego zespołu po dośrodkowaniu zdobył Wiktor Kocot. Bramka ta wyraźnie wpłynęła na jeszcze lepszą grę naszych zawodników. Bardzo duża liczba szans na bramkę niestety kończyła się interwencją bramkarza czy naszymi niecelnymi próbami. Jedną z wielu okazji w końcowym fragmencie meczu wykorzystał Filip Królik i w pojedynku na jeden na jeden zdobył bramkę na 2:0. Wyraźnie podłamani tym faktem przeciwnicy pozwalali naszym zawodnikom na jeszcze więcej miejsca pod własną bramkę, ale niestety skuteczność tego dnia w naszej drużynie była bardzo słaba.

Bardzo dziękujemy gospodarzom za ciepłą herbatę w czasie przerwy meczu oraz naszym rodzicom za wsparcie w ten bardzo zimny i ulewny dzień!

POLONIA LIPKI WIELKIE – WARTA GORZÓW 0:2 (0:0)

BRAMKI: Kocot, Królik

SKŁAD: Sawicki C) – Ufir, Derda, Szmagalski, Królik – Pakuła, Świątkowski, Ostolski – Woźniak