Młodzik I Mistrzem Świata?

34464128_926519594223347_4492005161291481088_nPodczas tego weekendu drużyna Młodzika I rywalizowała w turnieju pod nazwą Mini Mistrzostwa Świata organizowanym przez OZPN w Gorzowie Wielkopolskim. Turniej rozpoczął się w piątkowe popołudnie, a dziś rozegrano ostatnią serię gier.

Drużyna Młodzika I w losowaniu Państw wylosowała reprezentację Meksyku i jako meksykanie przystępowaliśmy do walki o Mistrzostwo Świata. W pierwszym etapie turnieju przyszło nam się zmierzyć z następującymi drużynami : Piast Karnin oraz Smogórzanka Smogóry. Do naszej grupy należała także drużyna Róży Różanki, która niestety nie zjawiła się na turnieju. Pierwszy etap zakończyliśmy z 9 punktami oraz bilansem bramkowym 8:0.

Sobotnie rozgrywki stanowiły drugi etap mistrzostw i tym razem w fazie grupowej naszymi rywalami byli : Spartak Deszczno, Łucznik Strzelce Krajeńskie i Progres Gorzów. Tego dnia Warciarze od samego początku narzucili swój styl gry i kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. W każdym spotkaniu nasi zawodnicy dominowali nad rywalami stwarzając sobie bardzo dużą ilość okazji podbramkowych oraz praktycznie nie dopuszczając rywali pod własną bramkę. Drugi etap także zakończyliśmy z maksymalną ilością punktów oraz bilansem bramkowym 7:1.

Trzecim etapem była rywalizacja drużyn, które wygrały swoje grupy i walczyły o miejsca 1-4. Naszymi przeciwnikami były drużyny : Polonii Słubice, Chemika Gorzów oraz PUKSu Maksymilian Gorzów. Jeszcze w sobotnie południe rozegraliśmy zacięty mecz z Polonią, który zakończył się wynikiem 1:1. Była to pierwsza strata punktów naszych zawodników w tym turnieju i jak się później okazało ostatnia!

Dnia dzisiajszego rozegraliśmy dwa decydujące mecze w walce o tytuł mistrzowski. Pierwszy mecz graliśmy przeciwko drużynie Chemika Gorzów. Spotkanie to także było pod naszą kontrolą praktycznie od samego początku. Zdecydowana gra w obronie oraz duża ilość stworzonych akcji pod bramkom przeciwników pozwoliła nam wygrać to spotkanie 1:0. Mimo wszystko o tytule decydował ostatni mecz z PUKS-em. Aby zdobyć trofeum musieliśmy wygrać to spotkanie i z takim nastawieniem ruszyliśmy po pierwszym gwizdku sędziego. Duża ilość wygranych pojedynków 1×1, strzałów zza pola karnego czy w sytuacjach sam na sam z bramkarzem nie przekładała się na bramki. Rywale mądrze bronili się całą drużyną w swoim polu karnym, a młodym piłkarzom Warty brakowało skuteczności aż do 10 minuty meczu kiedy to plasowanym strzałem zza pola karnego Konrad Antosiak wyprowadził drużynę na prowadzenie, które jeszcze w końcówce udało się podwyższyć i w rezultacie wygrać cały turniej i zostać „Mistrzem Świata”!

Dodatkowo dzięki staraniom całej drużyny Maksymilian Hrabski został uznany najlepszym zawodnikiem całego turnieju! 

Nasze rezultaty:

I ETAP:

AP Warta Gorzów – Piast Karnin 1:0
AP Warta Gorzów  – Smogórzanka Smogóry 4:0
AP Warta Gorzów  – Róża Różanki 3:0 (walkower)

II ETAP:

AP Warta Gorzów  – Spartak Deszczno 3:1
AP Warta Gorzów  – Łucznik Strzelce Krajeńskie 1:0
AP Warta Gorzów  – Progres Gorzów 3:0

III ETAP:

AP Warta Gorzów  – Polonia Słubice 1:1
AP Warta Gorzów  – Chemik Gorzów 1:0
AP Warta Gorzów  – PUKS Maksymilian 2:0

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*