Najlepsi w województwie szukają wzmocnień i trenują pod okiem trenerów reprezentacji polski.

12291992_1130721196945831_1042253621302414415_oZawodnicy Klubu Warta Gorzów ( U 16) zostali mistrzami województwa lubuskiego w piłce nożnej. Za nimi uplasowały się zespoły m.in. z Wschowy, Stilonu Gorzów, czy odwieczny rywal z Zielonej Góry. To olbrzymi sukces, który nagradza niezwykle ciężką pracę trenerów i zawodników. Po wrześniowej – jak się później okazało – jedynej porażce z Zieloną Górą na własnym terenie nikt nie spodziewał się końcowego triumfu.

Wyciągnięte wnioski oraz wiara we własne umiejętności pozwoliły jednak wygrać każdy kolejny mecz. Decydujący okazał się rewanż w Zielonej Górze, na który pofatygował się nawet Dyrektor Sportowy Zagłębia Lubin dr Krzysztof Paluszek. Odpowiednio zmotywowany przez trenera Pawła Wójcika zespół wzniósł się na wyżyny i ograł mocną ekipę ze Zielonej Góry 1-0. Po tym meczu nadszedł czas na radość i świętowanie sukcesu.

Liga Makroregionalna jest już jednak zdecydowanie trudniejszym wyzwaniem organizacyjno – finansowym. Awans wywalczyły zespoły Górnika Zabrze, Zagłębia Lubin, Miedzi Legnica, Ruchu Chorzów Mosiru Opole oraz Pomologii Pruszków. Czy Gorzów Wlkp. stać na wyrównaną walkę z tak rozpoznawalnymi w Polsce markami? Wiele zależy od planów i koncepcji rozwojowej władz miasta. Jak pokazują liczby piłka nożna to dyscyplina, którą uprawia zdecydowanie najwięcej dzieci i młodzieży w Gorzowie Wlkp. Koncepcja, która powstała dzięki współpracy Klubu Warta Gorzów z VI LO o profilu piłki nożnej w ZSTiO jest dowodem na to, że w mieście jest możliwe stworzenie silnego zespołu. Trener Paweł Wójcik nie ukrywa jednak, że niezbędne jest wzmocnienie składu 3-4 zawodnikami. Współpraca ze szkołą a przede wszystkim z internatem daje możliwość „ściągnięcia” utalentowanych zawodników z okolic Gorzowa Wlkp.

W związku z powyższym Klub Warta Gorzów ogłasza, iż 29 listopada o godz. 11:00 na głównej płycie boiska Warty Gorzów odbędą się testy dla wszystkich chłopców z rocznika 2000 i 1999, którzy chcieliby przeżyć przygodę oraz sprawdzić się na tle tak znakomitych zespołów jak Górnik Zabrze czy Ruch Chorzów. Wszystkich chętnych prosimy o uprzednie poinformowanie trenera zespołu o chęci przybycia na testy pod nr 606694504 na min 2 dni przed testami.

W ostatni weekend młodzi gorzowianie odegrali ważną rolę w Kursokonferencji dla trenerów piłki nożnej w Czerwieńsku. Treningi na naszych reprezentantach poprowadzili trenerzy młodzieżowych reprezentacji polski Marcin Dorna, Miłosz Stępiński ale również byli reprezentancji polski ( Mariusz Jop) oraz trener Ekstraklasowy Mariusz Rumak.

Skład naszych mistrzów: Grzywaczewski, Stefaniak, Majerczyk, Jarząbek, Klebieko, Makowski, Cichosz, Cichowski, Janus, Szelkowski, Ufir, Zakrzewski, Krawczuk, Krawczyński, Chojak Mateusz, Żurawski, Kulesa, Włodarczyk, Trener: Paweł Wójcik