Szalony mecz z liderem!

W sobotę Warta zmierzyła się z Czarnymi Żagań. Do przerwy przegrywaliśmy 0-2 by ostatecznie pokonać lidera ligi wojewódzkiej 3-2!

Warciarze od pierwszych minut przejęli inicjatywę, raz po raz przedostając się pod pole karne przeciwnika. Lider rozgrywek ograniczył się jedynie do przeszkadzania i przerywania akcji gospodarzy dalekimi wykopami piłki. Po jednym takim wykopie i niefortunnym odbiciu się piłki od źle przygotowanej tego dnia murawy, piłka trafia w rękę naszego zawodnika. Pech chciał, że było to w polu karnym. Jedenastkę w 9 minucie wykorzystują goście. Warta nie zwalnia tempa, dalej grając z pomysłem, jednak w wielu sytuacjach podbramkowych brakowało wykończenia akcji. Mimo tego w 37 minucie to zawodnicy z Żagania podwyższają prowadzenie po sytuacji, w której nasz bramkarz był wyraźnie faulowany. Ostatnie minuty pierwszej połowy nerwowe, tuż przed przerwą zawodnik Czarnych otrzymuje bezpośrednią czerwoną kartkę.

Ten fakt tylko zmotywował zawodników Warty, którzy jeszcze śmielej zaatakowali w drugiej połowie. Dodatkowo decyzje trenera wpływające na jeszcze bardziej ofensywną grę, przyniosły zamierzony efekt. Chwilę po wejściu Adam Buszkiewicz zdobywa bramkę kontaktową a po niespełna kolejnych dwóch minutach Adam wyrównuje wynik spotkania! Uskrzydleni takim przebiegiem meczu zawodnicy Warty dalej przeważali i zagrażali bramce przeciwnika. Efekt? W 67 minucie Iwo Knapiński wyprowadza nasz zespół na prowadzenie. Ostatnie minuty ponownie nerwowe ze strony gości. Kolejna czerwona kartka i kolejna… ostatecznie mecz kończymy grając z przewagą trzech zawodników.

Warta – Czarni Żagań 3:2 (0:2)

60’ Buszkiewicz Adam

62’ Buszkiewicz Adam

67’ Knapiński Iwo

Warta: Podsiadło – Ziubiński (59’ Buszkiewicz), Surowiecki, Budzisz, Żak – Chojak Mateusz (75’ Kaszuba), Chojak Michał (55’ Madyda), Markuszewski, Sulimenko (52’ Nowacki), Podburaczyński (50’ Klorek) – Knapiński (72’ Woźny)