Wygrana Juniorów Młodszych w meczu na szczycie!

20170401_124727W IV kolejce spotkań Wojewódzkiej Ligi Juniora Młodszego doszło do pojedynku na szczycie. Warta Gorzów na własnym terenie podejmowała mających również komplet zwycięstw Czarnych Żagań.

Obie ekipy do meczu podeszły z respektem do przeciwnika. Gospodarze od pierwszych minut starali się narzucić swoje warunki, co w sporym stopniu udało się osiągnąć. Duży procent utrzymania przy piłce powodował, że Warta stwarzała sobie dogodne sytuacje pod bramką przeciwnika. W pierwszej połowie udało się dwukrotnie pokonać bramkarza przyjezdnych za sprawą wykończenia akcji oskrzydlającej oraz zrzutu karnego.

Druga odsłona była już nieco mniej dynamiczna. Gospodarze kontrolowali wynik spotkania jednak popełniali więcej błędów w szeregach defensywnych. Trafienie na 3:0 wprowadziło spore rozluźnienie, którego konsekwencją była bramka honorowa dla Żagania w ostatnich minutach meczu. Niestety wygraną okupiliśmy kontuzjami Karola Mierzwy i Daniela Sołtysiaka, którym życzymy szybkiego powrotu do pełnej dyspozycji.

Warciarze zdobyli ważne 3 punktu i są samotnym liderem tabeli. Po świętach juniorów czeka wyjazdowe spotkanie do Kalska, gdzie przyjdzie zmierzyć się z tamtejszym Sokołem.

Warta Gorzów – Czarni Żagań 3:1 (2:0)