Zacięty bój Orlików

59787260_592119407956986_726863394543501312_nW sobotę nasza drużyna Orlika I rozgrywała kolejny mecz ligowy. Tym razem Warciarze podejmowali zespół Celulozy Kostrzyn nad Odrą.

Początkowe minuty spotkania były dość nerwowe z oby dwóch stron. Goście nie mieli pomysłu jak przedostać się pod pole karne gospodarzy, którzy bardzo szczelnie bronili dostępu do swojej bramki. Niestety gospodarze po przejęciu także grali zbyt niedokładnie by zdobyć otwierającą bramkę. Mimo wszystko to gospodarze z minuty na minutę zaczynali przeważać nad rywalami co w pierwszej kwarcie udało się udokumentować bramkami Piotra Błachowiaka i Alka Cupryniaka. W drugiej kwarcie obraz gry nie zmienił się. Warciarze systematycznie zagrażali bramce gości, którzy w dalszym ciągu nie mogli przedostać się za własną połowę. Wynik podwyższył Konrad Piotrowski i tym samym Warta po pierwszej części prowadziła pewnie 3:0.

Druga połowa zaczęła się od kolejnego mocnego uderzenia gospodarzy i bramce Filipa Królika. Niestety jedna strata w środku boiska kosztowała nas utratę bramki. Goście pewnie wykorzystali kontratak i w sytuacji jeden na jeden nasz bramkarz był bez szans. Pod sam koniec kontrę trzy na jeden zakończył Maksym Sadłowski i przed ostatnią kwartą gospodarze prowadzili 5:1. Ostatnie 15 minut meczu to przysłowiowa wojna nerwów. W przeciągu 5 minut nasz zespół stracił aż 4 bramki i goście doprowadzili do remisu. Warciarze mocno podrażnieni tym faktem nie odpuścili w końcowym fragmencie i zdobyli bramkę decydującą o zwycięstwie autorstwa Igora Woźniaka.

Postawa naszego zespołu przez 45 minut była bardzo dobra. Organizacja gry w obronie jak i gra w ataku szybkim i pozycyjnym wyglądała świetnie. Wygrywaliśmy bardzo dużo pojedynków jeden na jeden pod obiema bramkami. Końcowe 15 minut to nie potrzebne nerwy i błędy, których zdecydowanie można było uniknąć.

WARTA GORZÓW – CELULOZA KOSTRZYN N/O 6:5(3:0)

BRAMKI: Błachowiak, Cupryniak, Piotrowski, Królik, Sadłowski, Woźniak x1

SKŁAD: Ziemski – Szmagalski, Cupryniak(C) – Błachowiak, Woźniak, Piotrowski – Królik