Żaki na Twoje Radio CUP!

DSC02545

Wczoraj zespół ŻAK I wystąpił na bardzo mocno obsadzonym turnieju – Twoje Radio CUP. Miejscem zmagań był Chociwel, miasteczko położone nieopodal Szczecina.

Turniej rozpoczęliśmy bardzo dobrze, wygrywając gładko z gospodarzem – Piastem Chociwel 7:0. Był to bardzo łatwy mecz, ponieważ przeciwnicy dopiero zaczynają swoją przygodę z piłką nożna. Tak wysokie zwycięstwo w meczu inauguracyjnym znacznie wpłynęło na postawę naszych zawodników w kolejnym spotkaniu. Wkradło się zbyt duże rozluźnienie i przegrywamy z Arkonia Szczecin 0:1, tracą bramkę w ostatniej minucie meczu. Po zimnym prysznicu jaki zgotował nam zespół ze Szczecina, wygrywamy po sporych emocjach z późniejszym finalistą turnieju – Energetykiem Junior Gryfino 1:0. Ostatni mecz fazy grupowej, który miał nam zapewnić udział w półfinale zaczynamy w najgorszy z możliwych sposobów – rywale strzelają nam bramkę w pierwszej akcji spotkania. Nasi zawodnicy się jednak nie poddają i szybko wracają do gry wyrównując stan rywalizacji. Gdy zwycięska bramką wydaje się kwestią czasu, zespół z Goleniowa przeprowadza szybką kontrę i trafia do naszej siatki, a do końca regulaminowego czasu zostaje pół minuty. Niestety zamiast grać o finał musimy zadowolić się walką o siódmą lokatę, gdzie czekał już na nas zespół Sokoła Pyrzyce. W meczu pocieszenia wygrywamy 3:2 i kończymy turniej na siódmym miejscu.

Twoje Radio CUP pozwoliło naszym zawodnikom zdobyć kolejne bardzo cenne doświadczenie i pokazało, że chwila nieuwagi oraz rozluźnienia może bardzo dużo kosztować. Na szczęście to jest ten czas, w którym nasi zawodnicy mogą i mają popełniać błędy, by w późniejszym wieku na podobne sytuacje nie było miejsca.