Zimny prysznic Orlików

60151735_691839387937810_6456292657227366400_nW miniony piątek nasz zespół Orlików udał się na kolejny mecz ligowy. Tym razem rywalizowaliśmy w Wojcieszycach z Progresem Gorzów.

Nasz zespół w początkowych minutach meczu nie pozwalał na zbyt wiele przeciwnikom, którzy mimo posiadania piłki nie byli w stanie zagrozić na poważnie naszemu bramkarzowi. Niestety jeden moment nie uwagi i tracimy bramkę ze stałego fragmentu. Rywal z lewej strony zagrał piłkę wszerz boiska, która dostała się do zawodnika ustawionego z prawej części pola karnego, a ten pewnym strzałem pokonał naszego bramkarza. Gospodarze nie długo cieszyli się prowadzeniem. Bardzo dobre podanie Alka Cupryniaka celnym mocnym strzałem wykończył Filip Królik i był remis. Niestety w tym meczu nasze błędy bezbłędnie były wykorzystywane przez rywali. Rywale wyprowadzili kontrę po naszym rzucie rożnym, którą bezbłędnie wykorzystali. W samej końcówce  mieliśmy jeszcze swoje okazję pod bramką rywali, ale zabrakło zimnej krwi i dobrego wykończenia naszych chłopców.

Im dalej tym niestety było gorzej. Nasi zawodnicy wyraźnie zdeprymowani własnymi prostymi błędami oraz brakiem szczęścia pod bramką rywala wyraźnie podupadli. Przeciwnicy zaczęli skrzętnie to wykorzystywać i wypunktowali nasz zespół w 100%. Drugą bramkę tego dnia dla naszego zespołu po ładnej akcji zdobył Jakub Derda, ale niestety była ona tylko bramką pocieszenia.

Rywale tego dnia byli po prostu od nas lepsi. Nam natomiast zabrakło czasem spokoju i większej pewności, ale z każdej porażki trzeba wyciągnąć wnioski aby zostać zwycięzcą.

Warto także podsumować, że pomimo, iż były to małe derby atmosfera na boisku między zawodnikami była fair play. Oby dwie drużyny unikały jakichkolwiek zaczepek czy złośliwych fauli. Cieszymy się, że w dzisiejszych czasach, gdzie jakaś niewyobrażalna presja na wynik i udowodnienia przeciwnikowi, że jest się lepsi młodzi piłkarze tego dnia pokazali olbrzymią klasę i TAKIE ZACHOWANIA NALEŻY CHWALIĆ!

PROGRES GORZÓW – WARTA GORZÓW 8:2(3:1)

BRAMKI: Królik, Derda x1

SKŁAD: Ziemski – Cupryniak(C), Szmagalski – Błachowiak, Woźniak, Piotrowski – Królik

Sawicki, Ufir, Pakuła, Męclewski, Sadłowski, Ostolski, Derda

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*