Gra Warta Świeczki – Skrzaty i Przedszkolaki

5c3c76a53deca_pJak radziły sobie Skrzaty i Przedszkolaki podczas corocznego cyklu turniejów Gra Warta Świeczki ?

Przeżyjmy to jeszcze raz. Jak co roku nasza Akademia organizuje cykl turniejów pt. Gra Warta Świeczki. Skrzaty i Przedszkolaki z naszego klubu oraz wielu innych okolicznych drużyn 13 Stycznia brały udział w zawodach jednocześnie wspierając WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Podczas rozgrywek rodzice mogli wylicytować na rzecz fundacji wiele ciekawych przedmiotów przygotowanych przez Sztab WOŚP – sp 2 w Gorzowie, nasz klub oraz wszystkich przybyłych drużyn. Turniej dla młodziutkich piłkarzy ma na celu zachęcać ich do uprawiania tego sportu , dać możliwość czerpania jak największej radości z gry oraz dostosować tak rozgrywki aby zawodnicy zdobywali dużo goli oraz rozegrali wiele meczów. Turniej odbył się na Hali Sportowej przy SP 20. Podczas rozgrywanych meczy udział w turnieju brali również animatorzy, którzy wcielili się w postacie bajkowe takie jak : Ironman oraz Smerf,  zabawiając zawodników miedzy meczami.

Od godziny 10:00 do 14:30 pierwsze zmagania rozpoczęły Skrzaty czyli drużyny utworzone z dzieci urodzonych w 2012 roku i młodsi. W turnieju brało udział 9 drużyn : Arkonia Szczecin, Stal Gorzów , PUKS Maksymilian Gorzów, Kania CUP Gorzów, Stilon Gorzów, Czarni Browar Witnica , ABRA Witnica oraz dwie drużyny z nasze Akademii Warty Gorzów. Mecze odbywały się równocześnie na dwóch boiskach i trwały dokładnie 10 minut. Wszystkie drużyny rozegrały miedzy sobą co najmniej jeden mecz. Licznie zebrani rodzice na trybunach mogli być dumni ze swoich pociech. Każda drużyna wykazała się wielkim zaangażowaniem w każdym meczu, szczerą radością po zdobytych bramkach i chęcią rozegrania każdego następnego spotkania. Po rozegranych meczach każdy zawodnik dostał pamiątkowy medal , który na jeszcze długo będzie powodował uśmiech na buzi.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY – graliśmy także dla nich ! Podczas turniejów prowadzone były licytacje z których udało się uzbierać aż 4400 zł !!! Wszyscy przybyli na turniej tego dnia mogli wylicytować takie przedmioty jak krawat byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego , płyty z autografem Dawida Kwiatkowskiego oraz wiele ciekawych gadżetów ze świata sportu czy voucherów do sklepów.

Drugi Turniej rozpoczął się od rewelacyjnego pokazu tanecznego Cheerliderek z naszej akademii. Zawodnicy kategorii Przedszkolak 2013,2014 a nawet 2015 rozpoczęli mecze o 15:00. W tym turnieju udział brało 7 drużyn i warto zaznaczyć , że Jest to jeden z nielicznych turniejów dla tak młodych zawodników. W turnieju występowały takie zespoły jak : 2x Progres Gorzów , WSP ,,Abra,, Witnica , Chemik Gorzów, 2x UKS Czwórka Kostrzyn oraz nasi podopieczni Warta Gorzów. Turniej przebiegł w znakomitej atmosferze zarówno na boiskach , jak i na trybunach. Liczna grupa kibiców dopingowała najmłodszych piłkarzy.

Cała Akademia Warty Gorzów dziękuje wszystkim , który brali udział w tym wydarzeniu.

Widzimy się za rok !

Dziękujemy za zdjęcia Pani M. Dołganow oraz Gazecie Lubuskiej

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*