Gramy z Zagłębiem Lubin i możemy być dumni!

33384840_1674656579270517_5609133696943652864_nŚrodowy mecz sparingowy zapadnie w pamięci na bardzo długo zawodnikom zespołu Młodzik I. Na zaproszenie Akademii KGHM Zagłębie mieliśmy możliwość rywalizowania z jedną z najlepszych drużyn w naszym kraju z rocznika 2006.

Do spotkania z drużyną Miedziowych podchodziliśmy z dużym respektem i umiarkowanym optymizmem, lecz to co przyniosło boisko przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Na tle najlepszych w Polsce wypadliśmy bardzo dobrze, starając się grać w piłkę w identycznym sposób jak w rozgrywkach ligowych. Nasi zawodnicy wzorowo wywiązywali się ze swoich zadań, dzięki czemu wielokrotnie potrafiliśmy wyjść z pod wysokiego pressingu przeciwnika, nie uciekając do najłatwiejszych sposobów czyli długich wybić. Taki obrót sprawy pozwolił też młodym Warciarzom dłużej utrzymywać się w posiadaniu piłki, co dla zgromadzonych było sporym zaskoczeniem!

Samo spotkanie zakończyło się naszą porażką, lecz co najważniejsze nasi zawodnicy od samego początku spotkania potrafiliśmy nawiązać rywalizację, przez co byliśmy świadkami świetnych zmagań prowadzonych w wysokim tempie, gdzie żadna ze strony nie potrafiła osiągnąć większej przewagi i całkowicie zdominować rywala.

Większość bramek straciliśmy po błędach indywidualnych przy wyprowadzeniu piłki, które muszą się zdarzać na tym etapie szkolenia i są rzeczą naturalną. Niemniej jednak zespół gospodarzy był wręcz bezlitosny przy pomyłka młodych Warciarzy wykorzystując każdy moment gdzie zabrakło dokładności. Nasza drużyna również mogła pokusić się o zdobycz bramkową mając swoje sytuację, niestety w decydujących momentach podejmowaliśmy złe decyzję, bądź świetnie interweniowali bramkarze rywali.

Wczorajsze spotkanie z drużyną Zagłębia było w pewnym sensie sprawdzianem i podsumowanie rocznej pracy z zespołem Młodzika I, dla którego był to bardzo ciężki sezon z wieloma gorszymi oraz lepszymi momentami. Najważniejszy jest jednak fakt, że nasi zawodnicy systematycznie podnoszą swój piłkarski poziom i coraz lepiej rozumieją filozofię gry naszej Akademii o czym świadczy środowe 90 minut rywalizacji w Lubinie na świetnym poziomie! 

Mamy nadzieję, że występ młodych Warciarzy pozwoli na kolejne wizyty w Lubinie drużyn naszej Akademii, które będą doskonałą motywacją do jeszcze wytrwalszej pracy na treningach!

Zagłębie Lubin 5:0 (3:0 / 0:0 / 2:0) AP Warta Gorzów

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*