LEGENDA W SERCU MIASTA

Warta Gorzów to najstarszy gorzowski klub zajmujący się szkoleniem dzieci, młodzieży oraz zespołu seniorskiego.

W roku 1945 , po zakończeniu II Wojny Światowej klub rozpoczął szkolenie młodzieży, jednocześnie przystępując do rywalizacji sportowej . Podczas wieloletniej historii – pełnej wzlotów i upadków, zespół zdobył szereg pucharów, medali i wyróżnień.

Do polowy lat 70-tych zawodnicy Warty uczestniczyli w rozgrywkach futbolowych na różnych poziomach ligowych w kategorii seniorskiej jak również juniorskiej. W roku 1995 Klub Warta Gorzów obchodził swój 50-ty jubileusz istnienia.

W perspektywie finansowej kolejne lata okazały się niekorzystne dla klubu, czego konsekwencją było zawieszenie jego działalności. Rok 2008 jest istotną datą dla klubu, wtedy wówczas grupa zapaleńców powołała do gry zespół seniorski, co skutkowało reaktywacją klubu. W roku 2013 nastąpiła zmiana Zarządu Klubu, który do dnia dzisiejszego przyczynia się do prężnego jego rozwoju. Od tych lat, zapisanym celem klubu prócz czynnego udziału w rozgrywkach zespołu seniorskiego jest rozwój sekcji młodzieżowych oraz dziecięcych.

Już w tym samym roku Warta Gorzów utworzyła pierwsze sekcje młodzieżowe – kategorię Młodzik oraz Żak 2007-2008. W roku 2014 nabór do klubu spowodował utworzenie kolejnych sekcji. Na dzień dzisiejszy Warta posiada po kilka zespołów w każdej kategorii wiekowej, od Przedszkolaka po Juniora Starszego.

Bieżący rok to pasmo małych i większych sukcesów pozwalających optymistycznie patrzeć w przyszłość. Do tych wartych wyróżnienia jest otwarcie nowoczesnego, jednego z najlepszych w tej części kraju kompleksu portowego Warta Arena. Kolejnym niewątpliwie ważnym osiągnięciem jest awans seniorskiego zespołu do III Ligi. Warto dodać, że w ślad za pierwszym zespołem Warty Gorzów, poszła również drużyna rezerw, która otrzymała promocję do klasy okręgowej. Ponadto na szczebel centralny dostała się także ekipa Juniora Starszego, co również jest wyczynem godnym pochwały.

Polityka klubu w sposób szczególny bazuje na rozwoju dzieci i młodzieży, dowodem tych starań jest Złoty Certyfikat PZPN, który świadczy o wysokim poziomie organizacyjno-szkoleniowym Akademii. Na chwilę obecną liczba członków przynależnych do szkółki przekracza 400 osób.