Intensywny weekend Orlika I

5c0d77120f2cb_o,size,933x0,q,70,h,ddd479Miniony weekend był bardzo intensywnym okresem dla zawodników Orlika I. W sobotę rywalizowaliśmy w turnieju „Piast Cup” organizowanym przez Piasta Karnin natomiast w niedzielę obecni byliśmy na turnieju w Międzyrzeczu organizowanym przez żżmiejscowegoOrła Międzyrzecz.

W sobotnich rozgrywkach udział wzięło 6 drużyn: Piast Karnin, Chemik Gorzów, Kania Cup,  Spartak Deszczno oraz dwa zespoły Warty Gorzów. Turniej przebiegał w systemie każdy z każdym, więc czekało nas 5 spotkań. Zmagania kończymy z bilansem trzech zwycięstw, jednym remisem oraz jedną porażką co w efekcie pozwoliło zająć nam drugą pozycję w całym turnieju. Sam wynik nie jest dla nas ważny, lecz gra, która ze zmiennym skutkiem mogła się podobać. Nasi zawodnicy podejmowali wiele pojedynków jeden na jeden oraz konstruowali składne akcje od własnej bramki.

KADRA:

Ziemski – Piotrowski, Pakuła, Cuprynika, Derda, Kopeć

Niedzielny turniej rozgrywany w Międzyrzeczu miał inną formułę niż ten sobotni. Udział w turnieju wzięło 12 drużyn podzielonych na trzy grupy. Naszymi rywalami w grupie były zespoły : Orzeł Międzyrzecz, GKS Bledzew oraz ZAP Zbąszynek. Pierwszy mecz wygrywamy z Bledzewem 2:0, następnie remisujemy bezbramkowo z Zbąszynkiem (późniejszy zwycięzca całego turnieju) mimo wyraźnej przewagi naszego zespołu oraz przegrywamy 1:0 z Orłem (rywale wyprowadzili jedną akcję, którą udało im się zakończyć golem). Po meczach grupowych mieliśmy 4 punkty co ostatecznie dało nam trzecie miejsce w grupie. W ćwierćfinale zmierzyliśmy się z gorzowskim Chemikiem (późniejszy finalista), przegrywając ostatecznie 1:0 i pozostała nam gra o miejsca 5-9. Następnym przeciwnikiem był nasz rywal grupowy Orzeł Międzyrzecz. Mecz zakończył się rewanżem naszych zawodników za porażkę w grupie i walka o piąte miejsce w końcowej klasyfikacji. Decydujący mecz graliśmy z Promieniem Żary, lecz musieliśmy uznać wyższość przeciwnika, który wygrał 3:0. Ostatecznie zajmujemy 6 miejsce na 12 drużyn w całym turnieju. Pozostaje spory niedosyt ponieważ liczyliśmy na więcej oraz nasza gra także była tego dnia w miarę dobra. Turniej ten był rozgrywany systemem 4+bramkarz co także było dla nas odmianą w porównaniu do innych turniejów w których wcześniej braliśmy udział oraz czas gry, który wynosił jedynie 8 minut był w pewnym rodzaju ograniczający oraz pozwalał drużynom, które objęły prowadzenie na skuteczną obronę własnej bramki.

KADRA:

Ziemski, Sawicki – Woźniak, Królik, Derda, Pakuła, Ufir, Piotrowski, Szmagalski, Cupryniak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*