JUNIOR C2 – Z Zieloną Górą z nieba do piekła

W minioną sobotę zespół Trampkarza podejmował na własnym boisku drugi zespół Akademii Macieja Murawskiego z Zielonej Góry. Warcarze w tym meczu szukali pierwszych punktów w lidze wojewódzkiej.

Od początku spotkania to goście prowadzili grę wykazując wyższa kulturę gry lecz Warciarze swoim zaangażowaniem i praca na boisku pokazali że tego dnia nie będzie tak łatwo jak wyglądało to w pierwszym meczu tych ekip. Zacięcie i konsekwencja w obronie zostają nagrodzone bramkami Alana Sadowskiego, który pokonuje bramkarza gości dwukrotnie z rzutów wolnych oraz raz z akcji. Do przerwy prowadzimy 3:0.

Po przerwie w zespole gości dokonano 4 zmian, obraz gry nie zmieniał się to Zielonogórzanie prowadzą grę, a Warciarze wyprowadzają groźne kontry, których niestety nie wykorzystujemy. Zbyt wycofaną postawę w drugiej połowie wykorzystują goście strzelając dwie bramki z dystansu. Warciarciarze odpowiadają czwartą bramką po strzale głową Wiktora Brzyskiego. Niestety arbiter zawodów dopatrzył się faulu i bramka została nieuznana. Przewaga gości, którzy poczuli pewność po strzelonych bramkach rosła z minuty na minutę co skutkuje kolejnymi bramkami. Zwycięską bramkę zdobywają w ostatnich minutach po rzucie rożnym. Powtórka z meczu z Polonią Słubice, ponownie strzelamy jedną bramkę mniej o przeciwników i na punkty musimy jeszcze poczekać. Brawo za zaangażowanie i walkę, zabrakło na pewno doświadczenia na tym poziomie rozgrywkowym czego nie można zarzucić gościom z Zielonej Góry.

Dziękujemy za wartościowe spotkanie Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego.

Dziękujemy również licznie przybyłym Kibicom/Rodzicom.

WARTA GORZÓW – AP MM II Zielona Góra (3:0) 3:4 (A. Sadowski 12′,22′,28′)