Kapitalny występ Orlika I w Gdańsku!

28576688_213387722545728_1535897958495056396_nPrzez ostatni weekend zawodnicy drużyny Orlik I rywalizowali w bardzo mocno obsadzonym turnieju w Gdańsku – Jaguar CUP! 

Od samego początku zmagań udało się naszym zawodnikom wejść na odpowiedni poziom i grać tak jak nas do tego przyzwyczaili. Potrafiliśmy utrzymywać się dłużej w posiadaniu piłki, stwarzać liczne okazję bramkę i przede wszystkim kontrolować przebieg boiskowych zdarzeń. To wszystko pozwoliło nam na przebrnięcie fazy grupowej bez porażki i dawało nadzieję na miejsce medalowe! Niestety o wejściu do finału musiał zadecydować bilans bramkowy (identyczna liczba punktów) i uznaliśmy wyższość rywali, którzy strzelili o dwie bramki więcej.

Zajęliśmy więc drugie miejsce w swojej grupie i pozostała nam walka o miejsca 5-8. W obu spotkaniach fazy finałowej zabrakło niestety nieco sił i w ostatecznym rozrachunku zakończyliśmy turniej na świetnej 6 lokacie (24 zespoły), przegrywając dopiero ostatnie spotkanie imprezy! 

Warto zaznaczyć, że każde spotkanie podczas dwudniowych zmagań prowadzone było w niesamowitym tempie, które zmuszało naszych zawodników do maksymalnego wysiłku. Najważniejszy jest jednak fakt, że młodzi Warciarze nie ustępowali rywalom w żadnym aspekcie gry, będąc równorzędnym zespołem, a często nawet lepszym!

Jechaliśmy do Gdańska umiarkowanie pewnie siebie, ponieważ zdawaliśmy sobie sprawę z rangi turnieju i z tego, że staniemy naprzeciwko bardzo silnych zespołów. Na całe szczęście młodzi Warciarze nas nie zawiedli i świetnie zaprezentowali naszą Akademię otwierając tym samym furtkę do gry w kolejnych tego typu turniejach! 

Cieszy również pozaboiskowa postawa oraz coraz to większa świadomość naszych zawodników, którzy pomimo młodego wieku jadąc na taki turniej są ukierunkowani na jeden cel – zagrać jak najlepiej! 

Dziękujemy drużynie Jaguara Gdańsk za zaproszenie na mistrzowsko zorganizowany turniej! 

Nasze rezultaty: 

Faza grupowa:
AP Warta Gorzów 
– 
Concordnia Elbląg 1:0
AP Warta Gorzów – Sparta Chisinau (Mołdawia) 3:1
AP Warta Gorzów – Jaguar Gdańsk Lotos 1:1
AP Warta Gorzów  FA Szczecin 1:1
AP Warta Gorzów – Błękitni Wejherowo 1:1
AP Warta Gorzów – FA Leszno 1:0
AP Warta Gorzów – EX Siedlce Gdańsk 6:0

Miejsce 5-8: 
AP Warta Gorzów Arkonia Szczecin 1:1 (karne 5:4)
AP Warta Gorzów – Radunia Stężyca 0:3

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*