Podsumowanie stażu trenerskiego Pawła Dziakowicza w Benfice Lizbona!

29Nasz trener Paweł Dziakowicz zakończył staż w znanej na całym świecie z wzorowej pracy z młodzieżą Benfice Lizbona! Największy klub w Portugalii dzięki swojej filozofii w ostatnich latach wychował wielu piłkarzy światowego formatu, za których otrzymał przeszło 220 ml euro! 

Podczas stażu w stolicy Portugalii nasz trener miał możliwość codziennej obserwacji jednostek treningowych każdej grupy szkolącej się w Benfica Soccer Schools (U3 – U15) oraz Akademii SL Benfica (U13 – U19), która mieści się w pobliskim Seixal. Ośrodek  Caixa Futebol Campus jest miejscem treningu wyłącznie najzdolniejszych piłkarzy Akademii od 13 roku życia oraz I i II zespołu seniorskiego. Składa się z 9 boisk (w tym 2 stadiony), 62 sypialni, 20 szatni, 3 siłowni, 2 sal wykładowych, sali konferencyjnej, jadalni oraz biura technicznego.

W programie stażu nie zabrakło oczywiście obserwacji spotkań ligowych. Nasz trener obejrzał na żywo aż 4 mecze różnych kategorii wiekowych:

  • Benfica Lizbona U8/U9
  • Benfica Lizbona – Boavista Porto
  • Real Betis – Real Madryt
  • CF Os Belenenses – Benfica Lizbona U17

Dodatkowo szereg zajęć teoretycznych umożliwił naszemu trenerowi poznanie filozofii klubu (We develop a player, not a team – Rozwijamy gracza, a nie zespół), która od lat pozwala na kreowanie topowych piłkarzy. Metodologia szkolenia opiera się na fundamentach oraz wdrażaniu własnego modelu gry od najmłodszych lat. Głównym celem Akademii Benfiki jest wychowanie inteligentnych piłkarzy, rozumiejących grę i odpowiednio reagujących (nie schematycznie) na to co może się wydarzyć na boisku. Duży nacisk kładziony jest na działania taktyczne, przez co już najmłodsze zespoły Akademii są kapitalnie zorganizowane!

Warto również zwrócić uwagę na trening najmłodszych (3/4/5 latków), który ma charakter czysto piłkarskich, bez jakichkolwiek zabaw! Zdaniem portugalskich trenerów, tylko taka forma zajęć od najmłodszych lat pozwala na wychowanie piłkarzy światowego formatu.

Świetnym dodatkiem okazały się zajęcia praktyczne. Nasz szkoleniowiec miał możliwość sprawdzenia swoich piłkarskich umiejętności w Benfica 360S, co było nie lada wyzwaniem! Koszt tego sprzętu treningowego to około 4 miliony euro!

Pobyt trenera Dziakowicza w stolicy Portugalii jest kolejnym dowodem na to, że ciągle chcemy się rozwijać i szkolić zawodników naszej Akademii w jak najlepszy sposób. Taki, który umożliwi w przyszłości grę na najwyższym poziomie! 

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*