Podsumowanie stażu trenerskiego Pawła Dziakowicza w KGHM Zagłębie Lubin!

IMG_0966Zakończył się tygodniowy pobyt na stażu trenerskim w topowym zespole polskiej Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin naszego szkoleniowca – Pawła Dziakowicza!

Podczas stażu nasz trener miał możliwość codziennej obserwacji jednostek treningowych każdej grupy szkolącej się w Akademii KGHM Zagłębie (U8 – U19) oraz I i II zespołu Zagłębia Lubin.  Dodatkowo szereg zajęć teoretycznych pozwolił lepiej poznać cały klub. O funkcjonowaniu, szkoleniu i organizacji  mówił dyrektor Akademii – Krzysztof Paluszek. Ponadto można było wysłuchać wykładów trenerów zajmujących się treningiem indywidualnym, co znacznie poszerzyło wiedzę na ten temat. Nie zabrakło też spotkania z  fizjoterapeutami oraz szkoleniowcami odpowiedzialnymi za”technikę fundamentalną”, która w ostatnim czasie bardzo zyskała na popularności m.in przez właśnie tego rodzaju trening dolnośląska Akademia nazywana jest „Zagłębiem Polskiego Dryblingu”. 

Oczywiście podczas stażu nie mogło zabraknąć wykładów ze sztabem szkoleniowym pierwszego zespołu, w tym z trenerem Piotrem Stokowcem, który jest jednym z najlepszych w swoim fachu w naszym kraju. Warto zaznaczyć, że opiekun „Miedziowym” wprowadza największą liczbę zawodników z Akademii do ekstraklasowego zespołu Zagłębia! 

Świetnym dodatkiem okazały się zajęcia praktyczne. Nasz szkoleniowiec miał możliwość udziału w treningu przygotowania motorycznego młodych piłkarzy oraz jednostce treningowej poświęconej „technice fundamentalnej”, co było nie lada wyzwaniem!

Tygodniowy pobyt trenera Dziakowicza na Dolnym Śląsku pokazuje, że ciągle chcemy się rozwijać i szkolić zawodników naszej Akademii jeszcze lepiej, by w przyszłości mogli sprawdzić swoje umiejętności na najwyższym poziomie rozgrywkowym! 

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*