Super postawa „Skrzatów”!

DSC03043Dzisiejszego dnia nasza grupa „Skrzatów” udała się na turniej „Tasmaniaki Cup” organizowanym przez Stilon Gorzów. Turniej odbywał się w Karninie na balonie piłkarskim, gdzie udział brało 8 drużyn podzielonych na dwie grupy. Nasze skrzaty przyjechały na turniej w dobrych humorach i z chęcią świetnej zabawy z rówieśnikami z innych Akademii.

Zespół Warty trafił do grupy z następującymi zespołami Stilon Gorzów(niebiesko-biały), Stilon Gorzów(biały) oraz Lubuszanin Drezdenko II. Swoje zmagania w grupie rozpoczęliśmy z drużyną Stilonu(biały). Niestety naszych młodych Warciarzy zjadła trema w tym meczu oraz stres, przez co mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla rywali. W następnym pojedynku zmierzyliśmy z drużyną z Drezdenka z, którą pewnie wygraliśmy 3:0 oraz co najważniejsze pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony kontrolując cały mecz i nie schodząc z połowy przeciwnika stwarzając co chwilę groźne akcje. Ostatni pojedynek grupowy to mecz ze Stilonem(niebiesko-białym). W tym meczu także mieliśmy znaczącą przewagę, ale w bramce bardzo dobrze spisywał się zawodnik rywali. Mecz zakończył się wynikiem 0:0, ale w naszej grze można było zauważyć dużą chęć walki oraz coraz to lepszą komunikację na boisku.

Zmagania w grupie zakończyliśmy z 4 punktami i z drugie miejsca awansowaliśmy do fazy pucharowej. Naszym pierwszym rywalem w tej fazie był Lubuszanin Drezdenko I. Po meczu pełnym emocji, wygrywamy 2:0 i znajdujemy się w najlepszej czwórce tego turnieju. Naszym następnym rywalem w drodze do finału znów była drużyna Stilonu(biały). Tym razem nasza gra była bardziej odważna i dążyliśmy do strzelenia bramki. Niestety rywale znów okazali się lepsi 3:0, ale w tym meczu pokazaliśmy bardzo dobrą grę lecz zabrakło skuteczności pod bramką. Ostatnim naszym meczem w turnieju był mecz o III miejsce w, którym zmierzyliśmy z drużyną PUKS Maksymilian. Mecz ten obfitował w niesamowite emocje, które towarzyszyły pod jedną jak i pod drugą bramką. Nasi zawodnicy od samego początku ruszyli do ataków z chęcią zdobycia bramki. Mimo wielu sytuacji oraz strzałów obrona rywali znakomicie się broniła oraz potrafiła wyjść z niesamowicie groźnymi kontrami. W ostatniej akcji meczu rywale wyszli z sytuacją 1v1, ale znakomita obrona Karolka uratowała nas przed przegraniem tego spotkania. Wynik po regulaminowym czasie brzmiał 0:0 i byliśmy świadkami konkursu rzutów karnych. W tej wojnie nerwów lepsi okazali się Warciarze, którzy dzięki znakomitym obroną Piotrka Gramsa oraz skutecznym uderzeniom Piotrka Bobrowicza i Wiktora Woźniaka zapewnili sobie III miejsce. Wszyscy obserwatorzy tego spotkania byli zgodni. Ten mecz zasługiwał na miano finału ze względu na dramaturgię spotkania i towarzyszące mu emocję.

Turniej zatem zakończyliśmy na III miejscu, ale nie to dziś było najważniejsze. Najważniejsza była świetna zabawa i pogranie w piłkę co dziś w naszym wykonaniu wyglądało naprawdę bardzo dobrze. Miejmy nadzieję, że zdobyte dziś doświadczenia zaprocentują w przyszłości na następnych tego typu imprezach.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą krótką galerią z tego turnieju!

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*