Skuteczni bracia!!

IMG_1899

Zwycięska okazała się daleka podróż do Żar juniorów młodszych w ramach ligi wojewódzkiej. Gospodarze postawili trudne warunki, gdyż umiejętnie przez cały mecz bronili się na swojej połowie.

Zawodnicy „Promienia” od pierwszych minut skupili się na grze wyłącznie w niskim pressingu, czyli obronie na swojej połowie. Szukali swoich okazji jedynie w kontratakach i stałych fragmentach gry. Nasi zawodnicy próbowali dostać się pod bramkę rywali głównie poprzez boczne sektory boiska. Wiele dośrodkowań, strzałów, rzutów rożnych nie przynosiło efektów w postaci goli. Dopiero po strzale z dystansu Michała Chojaka prawą! nogą w 35 minucie Warta objęła prowadzenie. Mimo dobrej gry i stwarzanych sytuacji to gospodarze po jednej z kontr doprowadzają do wyrównania tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę.

W drugiej odsłonie obraz gry nie ulega zmianie, Warta atakuje, Promień czeka na własnej połowie. W 52 minucie sam na sam z bramkarzem wychodzi Mateusz Chojak i pewnym strzałem wyprowadza nasz zespół na prowadzenie. Sytuacje jeszcze mieli Knapiński (nieuznany gol ze spalonego), Sulimenko, Wierzbicki, Markuszewski i Ziubiński, jednak albo brakowało odpowiedniej decyzji, celnego strzału albo świetną interwencją popisywał się bramkarz miejscowych.

Promień Żary – Warta Gorzów 1:2 (1:1)

Chojak Michał 35’

Chojak Mateusz 52’

Warta:

Podsiadło – Kaszuba (41’ Ziubiński), Woźny (41’ Budzisz) , Surowiecki, Żak – Chojak Mateusz (63’ Wierzbicki), Klorek (72’ Wąsowicz), Markuszewski, Chojak Michał, Knapiński – Sulimenko (60’ Majewski)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*