Testy na treningu indywidualnym czyli „sprawdzamy siebie”

5

W minioną sobotę charakter treningu indywidualnego miał wyjątkowo inny przebieg. Dzięki współpracy z AWF Gorzów zawodnicy uczestniczący w projekcie brali udział w testach!

Badania miały na celu ocenę sprawności ogólnej (szybkość, zwinność oraz gibkość), a także sprawności specjalnej, czyli czysto piłkarskiej (prowadzenie piłki i podania). Wszystkie zadania z piłką wykonane były nogą wiodącą oraz tą nad którą skupiamy się w TI.

W jakim celu wykonane zostały pomiary? Chodzi przede wszystkim o naukowe potwierdzenie założeń projektu „Trening Indywidualny”. Analiza wyników pozwoli zweryfikować skuteczność autorskiego projektu Klubu oraz posłuży  sztabowi szkoleniowemu do dalszych zmian i modyfikacji stosowanych środków treningowych. Realizacja planu pozwoli na zweryfikowanie postępów młodych zawodników na koniec okresu halowego.

Dodatkowo cały pomysł treningu indywidualnego wraz z testami i analizą wyników sporządzonych przez trenerów oraz specjalistów z AWF Gorzów zostanie opublikowany w jednym z najbardziej popularnym czasopiśmie dla trenerów piłki nożnej w Polsce!

Dziękujemy  AWF Gorzów za współpracę i pomoc w testach. Mamy nadzieję, że wspólny pomysł przyczyni się znacznie do rozwoju umiejętności chłopców w woj. lubuskim!

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*