Udany rewanż w derbach!!!

W kolejnym spotkaniu w lidze wojewódzkiej na własnym stadionie Juniorzy Młodsi rewanżują się w derbach Gorzowa.

Niespełna kilka tygodni temu Juniorzy Młodsi inaugurowali rundę wiosenną, w minioną sobotę rozpoczęli już rundę rewanżową w lidze wojewódzkiej. Wynik a przede wszystkim gra, która pozwoliła zwyciężyć w derbowym pojedynku ze Stilonem bardzo mocno napawa optymizmem. Choć to goście lepiej rozpoczęli mecz już w 6 minucie wykorzystując błąd w obronie wynikający z ofensywnej gry gospodarzy. Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu sytuacji bramkowych, bardziej obfitowała w walkę i szarpane ataki z obu stron, choć zaznaczyć należy, że mimo tego więcej działo się na połowie Stilonu. Druga połowa to koncertowa gra Warciarzy, którzy od pierwszych sekund rzucili się do odrabiania strat. Efekt? Rzut wolny w 45 minucie blisko pola karnego, bezpośrednim strzałem zamieniony na wyrównującego gola przez Michała Chojaka. Ten gol tylko bardziej zmotywował gospodarzy, którzy ruszyli za ciosem i kilka minut później wyszli na prowadzenie za sprawą drugiego z braci Chojaków – Mateusza. Po tej bramce niewiele się zmieniło, bo … Warta dalej była w natarciu. Efektem kolejna bramka i kolejne bramkowe sytuacje. Ostatnie minuty graliśmy w osłabieniu bo bardzo nierozmyślnym zachowaniu jednego ze strzelców, jednak wynik nie uległ zmianie.

Bardzo cieszy postawa Naszej drużyny, która mimo niepowodzenia w pierwszych minutach już nie pierwszy raz pokazuje charakter zwycięzcy, a co przy tym ważniejsze: „gra” w piłkę. Dzięki dwubramkowemu zwycięstwu zajmujemy pozycje lidera, jednak żeby na niej pozostać – należy dalej ciężko pracować na treningach, bo jak widzimy zaczyna to przynosić dużo radości.

Warta Gorzów – Stilon Gorzów 3-1 (0-1)

45′ Chojak Michał

50′ Chojak Mateusz

75′ Markuszewski

Warta: Mróz – Kurasz, Panachida, Surowiecki, Żak – Chojak Mateusz (76′ Sułek), Markuszewski, Chojak Michał, Sulimenko (63′ Świtała) – Nowacki (80′ Wierzbicki), Knapiński (70′ Kaszuba)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*